Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Közösség elleni izgatással gyanúsították meg Budaházy Györgyöt a 2008-as melegfelvonulással kapcsolatban – közölte a gyanúsított és ügyvédje kedden. Budaházy ellen házi őrizetet rendeltek el.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) tavaly novemberi feljelentése alapján közösség elleni izgatással gyanúsították meg Budaházy Györgyöt a 2008-as melegfelvonulással kapcsolatban – közölte a gyanúsított és ügyvédje kedden. Budaházy ellen házi őrizetet rendeltek el. Gaudi-Nagy Tamás (Jobbik) országgyűlési képviselő, aki ügyvédként volt jelen a VIII. kerületi rendőrkapitányság előtt tartott sajtótájékoztatón közölte: ügyfelét a 2008-as melegfelvonulást megelőző, a Szent Korona Rádióban elhangzott kijelentéseivel kapcsolatban gyanúsították meg most, több mint három évvel az esemény után. Hozzátette: egyszer már megszüntették a nyomozást, ám „az ügyészség utasítására” újra elővették az ügyet.
Gaudi-Nagy Tamás kitért arra: bűncselekmény hiányára hivatkozva kérik az eljárás megszüntetését, mert a rádióban tett kijelentések szerintük a véleménynyilvánítási szabadság körébe tartoznak. Mint megjegyezte, ügyfele nem kapott szabályszerű idézést, hanem csupán szóban tájékoztatták arról, hogy elő fogják állítani. Közölte: „ez sem” felel meg a büntetőeljárási törvény szabályainak, ezért panasszal fognak élni. A sajtótájékoztatón Budaházy György azt mondta, botrányosnak tartja, hogy „megint a nemzeti oldaliakat, és nem a bolsevikokat meg a szociálliberális kormánynak az embereit, akiket kéne”, kérik számon.
Jelenleg a melegfelvonulással kapcsolatos kijelentéseivel összefüggő eljáráson kívül egy másik is folyik Budaházy György ellen. Az ügyészség szerint Budaházy 2007-ben létrehozta a Hunnia mozgalom elnevezésű szervezetet, hogy terrorcselekményekkel, főként Molotov-koktélos támadásokkal megfélemlítse az akkori MSZP-SZDSZ-es kormánytöbbség politikusait és a velük rokonszenvezőket, és így befolyásoljon parlamenti döntéseket. A támadások célpontjai javarészt az akkori kormánypárti politikusok otthonai, illetve a két párt székházai voltak.